rámeček rámeček2 rámeček5 rámeček6 logo technofiber grafická výplň grafická výplň grafická výplň grafická výplň český název anglický název rámeček3 rámeček4


SPLÉTANÉ STRUKTURY

Splétání karbonových kompozitů se provádí dvěma způsoby: biaxiálně a triaxiálně (dvojosé a trojosé splétání). Parametry biaxiálně splétané příze se mění křížením vláken, jejich orientací, silou a vydatností spétání. Tyto odchylky se opakují a lze je předvídat, což umožňuje přesnou výrobu kompozitních dílů. Karbonová vlákna jsou splétána v úhlu +- 45°.

Triaxiální pletenina má mezi tyto dvě sady vláken vpletenu třetí sadu, ve směru osy trubky či pásky. Tím se jednak zvýší hustota spleteniny a jednak i její pevnost.

Vlastnosti kompozitů jsou velmi závislé na na směru, úhlu splétání vláken. Fyzikální vlastnosti lze velmi účinně ovlivňovat i změnou podílu uhlíkových a skelných vláken ve spletenině. Dále se ovlivňují obsahem vyztužující složky (epoxidová pryskyřice) - nejvyšší podíl je 80%.

Základní informace o textilní technologii splétání najdete zde.

TVARY KOMPOZITŮ

Standardně je z vláken na pletacím stroji splétána tzv. "punčocha", která má velmi přizpůsobivý tvar s možností upravit ho dle Vašich požadavků. Na jádro formy je naplétána příze, která posléze tvoří pevnou pleteninu, jenž je vyztužena dalšími vlákny ve směru podélné osy. Tento jedinečný triaxiální náplet značně zvyšuje tuhost a ohybové vlastnosti kompozitu. Po prosycení epoxidovou pryskyřicí je jádro formy odstraněno a výsledný výrobek je vytvrzen v autoklávu.

Rádi bychom upozornili, že jsme schopni vyrobit jakýkoli profil kompozitu, dle přání zákazníka. Napište nám, jistě najdeme vhodné řešení i pro Vás!

Na obrázku jeden ze splétacích strojů firmy Technofiber

splétací stroj
rámeček
EU publicita EU publicita
rámeček
© 2010 Technofiber s.r.o. IČO 26224585
Impressum Mapa stránek