rámeček rámeček2 rámeček5 rámeček6 logo technofiber grafická výplň grafická výplň grafická výplň grafická výplň český název anglický název rámeček3 rámeček4
Stroj pro kruhový náplet

Výroba karbonových kompozitů

Triaxiální náplet propůjčuje konečnému výrobku nepřekonatelnou pevnost a tuhost i vysoký stupeň odolnosti vůči zlomu či jinému poškození. Kompaktní nepřerušená struktura „ponožka“, tvořená ze vzájemně propletených uhlíkových vláken s definovanou tuhostí a vysokou odolností je zárukou homogenity materiálu. Veškerá vlákna jsou pletena na tvar odpovídající výslednému výrobku. Dochází tak k optimálnímu rozložení jednotlivých vláken s možností řízení jejich hustoty a směru.

Výrobek je obvykle tvořen více vrstvami, které jsou postupně prosycovány směsí epoxidové pryskyřice a tvrdidla. Tímto postupem lze dosáhnout optimálního množství pryskyřice ve výsledném kompozitu. Povrchové vlastnosti, především tvrdost výsledného produktu přináší skleněný úplet v poslední vrstvě. Po definovaném počtu vrstev nápletu a jejich dokonalém prosycení jsou výrobky vytvrzovány ve speciální vytvrzovací komoře za teploty vyšší než 160° C.

Ve srovnání s kompozitními výrobky, které jsou vyráběny z prepregu (polotovar – tkané uhlíkové vlákno v polorozpracovaném stavu ve směsi epoxidové pryskyřice a tvrdidla, které je po natvarování výsledně vytvrzeno), jsou naše výrobky v mnoha ohledech kvalitativně nadřazené.

Naše výrobky jsou prakticky nezničitelné – ty, které se zlomí, se pravděpodobně zlomily následkem nesprávného zacházení.

Poměrně složitá triaxiální technologie bývá u různých výrobců nahrazována technologií strojního omotávání, které poskytuje vizuálně téměř srovnatelné produkty. Nesrovnatelná je však vyšší odolnost pletených kompozitů proti nárazu (až 10 x vyšší) a zejména jejich strukturální celistvost zachovaná i po dalším technologickém zpracování (např. vrtání otvorů), kde podíl přerušených vláken je u strojního omotávání až 40x větší než u technologie pletení.

Naplétání na pružná jádra a následné dotvarování výrobků v negativních formách nám umožňuje výrobu i tvarově složitých prvků při zachování všech technologických předností pletené struktury.

Neustále pracujeme na vývoji a vylepšování našich technologických postupů a výrobků. Věříme, že naše výrobky se stanou základem všeho složitějšího sportovního vybavení i průmyslových zařízení. Jsme si vědomi, že nelze kvalifikovaně obsáhnout všechny možnosti uplatnění kompozitních materiálů. Značná část našich výrobků proto vzniká ve spolupráci se specializovanými výrobci, využívá jejich znalostí a zkušeností a stává se následně základem jejich produkce.

Naše filozofie je prostinká: spokojení zákazníci přijdou k nám zpět pro další výrobky a doporučí naše výrobky dalším.

rámeček
EU publicita EU publicita
rámeček
© 2010 Technofiber s.r.o. IČO 26224585
Impressum Mapa stránek