rámeček rámeček2 rámeček5 rámeček6 logo technofiber grafická výplň grafická výplň grafická výplň grafická výplň český název anglický název rámeček3 rámeček4

Naše výzkumné aktivity

Společnost Technofiber s.r.o. byla založena Ing.Josefem Komárkem a Dr.Petrem Havlíčkem. Převzala know-how společnosti Dynafiber USA, která byla zaměřena na výrobu windsurfingových těžňů. V současnosti jsou výrobní náplní Technofiberu výrobky z kompozitních materiálů, zejména z uhlíkových a skleněných vláken. Pro inovaci a rozšíření produktového portfolia, se společnost zaměřuje spolupráci s vysokými školami a dalšími subjekty (např. ČVUT, CVVI, Energoklastr nebo MZLU). Společnost se vyrábí pro dopravu, energetiku, strojírenství, stavebnictví a sporty.

Mezi hlavní činnosti Technofiber produkce a inovace výrbků z uhlíkových kompozitů, výzkum a vývoj použití uhlíkových vláken namísto tradičních, rozvoj vysoce specializovaných elektro-strojů (vývoj zařízení na zakázku).

Technofiber má rozsáhlé zkušenosti ze společného výzkumu a vývoje a inovačních projektů s různými institucemi - např. jaderná elektrárna Temelín, Armáda ČR, ČVUT. Projekt na kterém se podílí Technofiber, je vědecký a technologický park s aerodynamickým tunelem v Milovicích, který se stal základem pro výzkum a testování technologií pro automobilový průmysl v oblasti energetiky, obnovitelných zdrojů energie a elektrických vozidel. Naše společnost spolupracovala také při vývoji a přípravě elektrických vozidel s rakouským Automobil-Cluster (pro více informací viz www.automobil-cluster.at). Spolupráce byla ukončena. Nyní se Technofiber zapojil do české skupiny Energoklastr a všechny vývojové aktivity spojuje s ní nebo s CVVI. Cílem této skupiny je: snižování energetické náročnosti výroby, dopravy a přepravy a využívání alternativních zdrojů energie.

Projekt KARBETON

Analýza světelných vlastností SOFT STOP

Vyvinuli jsme lehký stavebnicový prvek z betonu

rámeček
EU publicita EU publicita
rámeček
© 2010 Technofiber s.r.o. IČO 26224585
Impressum Mapa stránek